Keramikos paslaptys

Mokykloje nuolat atsiranda naujų priemonių įdomesniam darbui su vaikais. Šiais metais iš kokybės krepšelio lėšų nupirkta keramikos degimo krosnis. Atsivėrė graži galimybė mokinius supažindinti su vienu seniausių amatų- keramika. Mokiniai jau mokosi lipdyti, dekoruoti keramikos gaminius. Jų rankose molis virsta įvairiais smagiais dubenėliais , padėkliukais ir kitais gražiais dalykais. Lipdo ne tik 5-8 klasių mokiniai. Sulaukiau gražaus antrokų būrio su mokytoja Ligita Burgiene. Vaikai sužinojo apie lipdymą iš molio ir patys darė klevo lapų atspaudus, juos pritaikė padėkliukų gamybai, vėliau glazūravo ir labai džiaugėsi gautu rezultatu. Keramikos darbų gaminimas- puikus užsiėmimas, kuris maloniai nuteikia. Darbas su moliu atpalaiduoja ir ramina. Lipdymas lavina motoriką, kalbą, lytėjimo pojūtį, laiko pojūtį. Lipdymo procesas nėra švarus, bet galutinis rezultatas stulbinantis.

Inga Stankuvienė