Žolelių arbatos degustacija

Antradienio popietę 2c klasės mokinius dalyvauti arbatos degustacijoje Akmenės miesto įmonėje  ,,Arbatos šypsena”  pakvietė čia dirbanti  Urtės mama- Simona Dumsevičienė.

Tik įžengus į  didžiulį  pastatą, mus pasitiko  malonūs  kvapai. Apsirengėme žalsvais chalatėliais ir pradėjome klausytis   Urtės mamos   pasakojimo, iš kur ir kaip atsiranda arbata. Sužinojome, kur ir kaip renkamos vaistažolės, kaip jos džiovinamos, iš kokių augalų ją galima pagaminti. Parodė, kaip veikia džiovinimo aparatas, smulkintuvas.  Pristatymo metu sužinojome, kokių rūšių būna arbata ir kokią naudą  ji teikia žmogaus organizmui. Po įdomių pasakojimų, pasidalinome į keturias komandas.  Kiekviena komanda turėjo iš duotų žolelių susikurti savo arbatą, sugalvoti pavadinimą ir trumpai  ją pristatyti. Buvo įdomu su svarstyklėmis sverti, maišyti įvairias žoleles ir susikurti savo arbatą, kurią galėsime ragauti visą žiemą klasėje. Vėliau  vaišinomės dviejų rūšių  arbata  ir skanavomės    Urtės mamos iškeptu  kvapniu obuolių pyragu, Dovydo mamytės  skaniomis spurgomis ir Jomanto mamos keptais  gardžiais keksiukais.

Dėkojame  Urtės mamytei   už   organizuotą  įdomią veiklą ir nuoširdų priėmimą  įmonėje  ,,Arbatos šypsena”.

Autorius:
Pradinio ugdymo mokytoja Marytė Paulauskienė