Trečiokai Grybų karalystėje

Spalio 6 d. mokyklėlėje svečiavosi biologas Deividas Makavičius, kuris „nusivedė“ trečiokus į Grybų karalystę. Mokiniai sužinojo daug naujų dalykų: į kokias grupes skirstomi grybai, kaip atskirti valgomus ir nuodingus, kaip vadinasi grybo sėklos, šaknys ir antžeminė dalis, kodėl jie kirmija, kokie gyvūnai juos ėda ir kaip kai kurie grybai prisitaikė, kad jų nesuėstų. Jei paklaustumėte trečiokų, jie paaiškintų – grybus rauti ar geriau pjauti, ar tikrai voverės juos džiovina žiemai, kodėl briedis ėda musmires, ir net kaip grybai juda. Šioje kelionėje vaikams prireikė visų pojūčių: jie ne tik klausėsi pasakojimo, bet ir apžiūrėjo biologo atsineštus grybus, lietė ir apibūdino jų paviršių, uostė grybų rašalą. Grybų rašalą? Taip, taip, grybų rašalą! Ne tik uostė, bet ir sužinojo, iš kokių grybų jis gaminamas, juo piešė, o jei parsinešę piešinius namo užkasė žemėje, paliejo šiltu vandeniu – kitąmet užsiaugins mėšlagrybių, iš kurių ir gaminamas grybų rašalas.

Integruota gamtos mokslų ir dailės veikla leido mokiniams akies krašteliu žvilgtelėti į šią nuostabią karalystę, įgyti žinių, patirti smagių emocijų.

Jovita Butnorienė, Loreta Dužinskienė, Lijana Burgienė, Rasa Intienė