SEU mokymai

• Paskelbta: 2022-06-27
  • Kategorija: Pranešimai

Birželio 21-22 dienomis Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje vyko SEU mokymai mokyklos bendruomenei, į kuriuos prisijungė ir tėveliai. Mokymus vedė SEU lektorė – konsultantė Daiva Šukytė. Pradėdama dienos veiklas ji akcentavo: „Socialinis emocinis ugdymas sudaro galimybes kurti geresnes mokymosi sąlygas, siekti švietimui iškeltų tikslų, ugdyti sveikus, atsparius, gabius vaikus ir stiprias bendruomenes.“

SEU – tai socialinis emocinis ugdymas. Ugdymo procese vis dažniau imama atsigręžti ir kalbėtis apie socialinį emocinį ugdymą ir teigiamą jo daromą įtaką vaikų psichikos sveikatai. Socialinės emocinės kompetencijos – tai gebėjimas dirbti kartu su kitais, produktyviai mokytis, atlikti svarbiausius vaidmenis šeimoje, bendruomenėje. Žodžiu – visos teigiamybės, kurias, tikimės, įgis besiformuojanti asmenybė ir iš mokyklos suolo išsineš į gyvenimą.

Naudingos šios dvi mokymų dienos buvo visiems dalyviams. Antros dienos ryte mamos pastebėjo, kad yra ką veikti šioje srityje, yra ką permąstyti ir keisti. Dalijantis lektorė pastebėjo, kad dėl socialinio emocinio ugdymo stiprėja teigiamos mokinių nuostatos mokyklos atžvilgiu, mažėja rizikingo elgesio, gerėja mokinių pasiekimai. Tad veikime kartu, telkime bendruomenę mokyklos ir mokinių pažangai.

R. Zaveckienė