Pedagoginė praktika

Vilniaus kolegijos studentė Monika Burnovė jau ne pirmus metus mūsų mokykloje atlieka praktiką – mokosi būti mokytoja. Kolegės jau pasidalijo sukaupta pedagoginio darbo patirtimi. Ši pedagoginė praktika Monikai paskutinė, todėl kovo 4 - 31 d. tapau jos praktikos vadove. Praktikos metu studentė stebėjo mano 2b klasėje vedamas pamokas, domėjosi mokinių pažangos ir pasiekimų vertinimu, stebėjo mokinių elgesį pamokų ir pertraukų metu, greitai įsiminė mokinių vardus ir noriai su jais bendravo. Vėliau studentė vedė penkias pasirinktas pamokas. Noriu pasidžiaugti pavykusia pasaulio pažinimo pamoka, kurios tema ,, Aplinką reikia saugoti“. Antrokai įtvirtino žinias praktiškai rūšiuodami šiukšles. Mokiniams buvo įdomu matematikos pamokoje, mokantis daugybos lentelę, naudoti planšetes. Lietuvių kalbos pamokoje mokiniai susidomėję klausėsi studentės išraiškingai skaitomo eilėraščio. Per dailės ir technologijų pamoką antrokai pasigamino popierinį 3D darbelį ,,Vabaliukas pievoje‘‘, suruošė darbelių parodėlę. Smagu buvo stebėti kaip fizinio ugdymo pamokoje studentė sportavo kartu su mokiniais, išmokė juos žaisti naują komandinį žaidimą ,,Alkana gyvatė‘‘.

Atsisveikinome prieš pat Velykas, apsikeitę mažomis dovanėlėmis, mokiniai panorėjo su mokytoja Monika susitikti ir trečioje klasėje. Džiugu, kad vyko abipusis bendradarbiavimas. Pasidalijome mano sukaupta profesine darbo patirtimi, o būsimoji mokytoja dalijosi studijų naujovėmis.

Ligita Šutkienė