Ekskursija į saldainių fabriką ,,Rūta“ Šiauliuose

Gruodžio 12dieną didžiulis būrys antrokų    vyko į saldžiausią vietą Šiauliuose – saldainių fabriką ,,Rūta‘ !

Ekskursija prasidėjo „Rūtos” fabriko muziejuje, kuriame gidė papasakojo šokolado atsiradimo istoriją. Sužinojome, kad iš vienos kakavos medžio pupelės galima pagaminti vieną šokolado plytelę, kad kadaise kakavos pupelės buvo naudojamos vietoj pinigų. Pasirodo, kad šokoladą pirmieji gerti , o ne valgyti  pradėjo majai ir actekai prieš maždaug 4000 metų.  Gidė taip pat pasakojo, kaip atsirado ir vėliau išsiplėtė Šiauliuose „Rūtos”  saldainių fabrikas.

Kai   pažiūrėjome  trumpą filmuką apie šokoladą, pakilome į trečią fabriko aukštą. Čia   buvome pakviesti  tapti šokolado meistrais! Šokolado dirbtuvėlėse  iš juodojo ir baltojo šokolado, įvairių pabarstukų,  marcipano masės gaminomės  saldainius ir džiaugėmės  savo rankų darbo saldainiais. Po pilną dėželę savo pagamintų  saldainių parsivežėme į namus lauktuvių.

Mokytojos Marytė Paulauskienė ir Ligita Šutkienė

L.Šutkienė, M.Paulauskienė,