Telefonas mokykloje. Taip ar ne?

• Paskelbta: 2024-04-17
  • Kategorija: Pranešimai

Balandžio 16 dieną „Saulėtekio“ progimnazijos aktų salėje susirinkusios tėvų, mokytojų ir mokinių komandos aptarė mokinių naudojimąsi mobiliaisiais įrenginiais ir pateikė keletą rekomendacijų mokyklai:

• mobiliuosius įrenginius naudoti TIK ugdymo(-si) tikslais;
  • atsisakyti mobiliųjų įrenginių pertraukų metu;
  • tėvai, mokytojai ir mokiniai turėtų laikytis BENDRŲ susitarimų;
  • organizuoti tėvų švietimą apie socialinių tinklų ribojimą, mobiliųjų įrenginių veiklos apribojimo galimybes.

Konstruktyvios diskusijos metu mokytojų, tėvų ir mokinių komandos pristatė savo pastebėjimus apie mobiliųjų įrenginių naudojimo mokykloje privalumus bei daromą žalą. Mokytojai ir mokiniai gana vieningai išskyrė teigiamus aspektus, tėveliai daugiau dėmesio skyrė daromai žalai. Ir tai visiškai suprantama. Namuose vaikai, ypač paaugliai, nuo suaugusiųjų dažnai „slepiasi telefonuose“, todėl atrodo, kad taip vaikai elgiasi ir mokykloje... Džiaugiamės rūpestingais tėvais. Juos išgirdome.

Mokiniai, ruošdamiesi susitikimui, rinko, formulavo argumentus, kodėl negalima uždrausti mobiliųjų telefonų mokykloje. Diskusijoje juos pristatė. Tėvai ir mokytojai pateikė savo požiūrį. Buvo apžvelgti ir mokinių, tėvų ir mokytojų apklausos duomenys (apie tai bus atskiras įrašas).

Diskusiją baigėme prie arbatos puodelių ir saldumynų. Išgirsti nuomonę yra svarbu! O kai į ją atsiliepiama – užsimezga bendradarbiavimo ryšys.

Dėkojame tėveliams, dalyvavusiems diskusijoje. Dėkojame mokiniams, kurie taip atsakingai ruošėsi. Dėkojame mokytojams, kurie atskleidė, kaip ir kam panaudojami mobilieji įrenginiai pamokose. Labai stengsimės organizuoti mokykloje veiklas taip, kad mokiniams emocinė, fizinė žala būtų kiek galima mažesnė, o ugdymo(-si) nauda kuo didesnė. Kviečiame prie to prisidėti ir Tėvelius.