Interaktyvus emocijų ugdymo veiksmas „Džiugena ir Rūgena“

• Paskelbta: 2022-12-01
  • Kategorija: Pranešimai

Lakpričio 28 dieną Akmenės rajono Kultūros centre „Saulėtekio“ progimnazijos 2 ir 4 klasių mokiniai stebėjo spektaklį  - interaktyvų emocijų ugdymo veiksmą „Džiugena ir Rūgena“, kurį atvežė teatras „Avilys“.

Šiuolaikinėje visuomenėje vaikai puikiai prisitaikę prie technologinių naujovių, jas supranta ir išmano, tačiau labiau linkę veikti ir siekti tikslų individualiai. Jiems sunkiau socializuotis, veikti komandoje ir siekti bendrų tikslų. Nepaisant to, prigimtinis bendravimo poreikis neišnykęs, tačiau vaikams neretai sunkiau jį tinkamai išreikšti. Viena iš svarbių teatro misijų – mokyti vaiką tinkamai reikšti mintis, suvokti savo jausmus ir emocijas. Šio teatrinio veiksmo tikslas - ugdyti vaikų emocinį intelektą. Spektaklis sukurtas pasitelkiant objektus-daiktus, spalvas, garsus, muziką, kūno kalba, mimiką, kuo tiksliau atspindinčius pasirinktą emociją. Dar vienas svarbus aspektas - ne tik emocijų suvokimas, raiška, bet ir valdymas. Kuo toliau, tuo dažniau aktoriniame darbe tenka susidurti su nekontroliuojamomis vaikų emocijomis - tai viena iš bendravimo trūkumo pasekmių. Spektaklio metu, žaidžiant su spalvingais geometriniais objektais, su vaikais, mokėsi ne tik atpažinti, išreikšti emociją, bet ir ją suvaldyti, kad nevirstų nevaržomu šėlsmu.

Galerijoje rasite mokinių refleksijos, kurias jie sugeneravo grįžę į klases.

Loreta Dužinskienė, Jolita Bružienė, Daiva Jovaišaitė, Ina Batavičienė