Mes ir vėl VU ŠA STEAM veiklose!!!

Naujuosius mokslo metus pradėjome žingeidžiu nardymu VU ŠA STEAM laboratorijose. Pasinaudoję projekto „Kokybės krepšelis“ lėšomis, 7 klasių mokinių trys grupės sudalyvavo 3 -uose STEAM veiklose. Dalis mokinių tyrinėjo valgomosios ir Himalajų druskos, vario sulfato kristalus. Išnagrinėjo kristalų struktūras ir jų rūšis. Mikroskopais stebėjo ir fotografavo druskos kristalų taisyklingas geometrines formas. Pasidarė spalvingas NaCl kristalines gardeles ir nustatė, kiek natrio ir chloro atomų yra jose.

Kita dalis mokinių domėjosi inkstų atliekama funkcija ir dializės procesu. Mokiniai patys susikonstravo dializės maišelį eksperimentui. Stebėjo ir aiškinosi membranos laidumą skirtingoms medžiagoms, pritaikymą dirbtinio inksto aparate.

Mokiniai žingeidžiai dirbo, domėjosi, žavėjosi mikroskopu pamatytais vaizdais. Rimtam moksliniam darbui įkvėpė balti chalatai – kaip tikrų laboratorijų darbuotojų.

Aina Akonaitė - Jašmontienė