Trečiokų edukacinė išvyka į Klaipėdą

• Paskelbta: 2022-06-10
  • Kategorija: Aktualijos

3c klasės mokiniai pasinaudojo projekto „Kokybės krepšelis“ suteikta galimybe ir nuvyko į Klaipėdą, į Lietuvos jūrų muziejų. Moksleivių pasakojimas grįžus:

Pirmiausia stebėjome delfinų pasirodymą Delfinariume, o vėliau Jūrų muziejuje dalyvavome edukacijoje. Pradėjome žaidimu ,,Pele pele, pas ką žieds?“ Klasės draugės Enrikos delnuose buvo paslėptas perlas. Taip sužinojome užsiėmimo tikslą –  suprasti, kaip  atsiranda perlas.

Tuomet muziejaus kriauklių ekspozicijoje ieškojome kriauklių, kurios augina perlus. Vėliau edukatorė papasakojo apie perlo atsiradimą. Į moliusko kriauklę įkrenta smiltelė. Moliuskui tai nepatinka ir jis bando atsikratyti jos savo gleivėmis. Jam nepavyksta ir taip po dvejų metu susiformuoja 2 mm perlas. Mes irgi bandėme pajusti, ką išgyvena moliuskas, tarp pirštų trindami smėlį. Po to gaminome valgomą perlą: mažą džiovinto ananaso gabaliuką iešmeliu merkėme į karštą šokoladą ir ilgai sukome, po to suvalgėme. Sužinojome, jog tikrą perlą atskiriame iš smiltelės esančios perlo viduryje. Palyginome tikrus perlus su netikrais ir tikrus draugus su netikrais.

Pabaigoje edukatorė parodė mums patį brangiausią perlą – veidrodėlyje pamatėme save. Užsiėmimas patiko, jautėmės atsipalaidavę, susidomėję, džiugūs. Namo grįžome pilni įspūdžių.

J. Bružienė