Išvyka į karjerą ir cemento gamyklą

• Paskelbta: 2022-06-07
  • Kategorija: Aktualijos

Birželio 6 dieną, pirmadienį, 4a klasės mokiniai su mokytoja Daiva Bražioniene   važiavo į AB „Akmenės cementas“ gamyklą ir AB „Kalcitas“ karjerą.

Deimantės tėtis  suorganizavo  ekskursiją po karjerą. Mus nuvežė į karjerą, ten mus pasitiko gidas. Mes matėme daug didelių kalnų supiltų iš kasamos klinties.  Mums papasakojo kiek sveria visokie aparatai ir kokio gylio buvo iškastas kanjonas. Paskui mums leido įlipti į einantį ekskavatorių, pavaišino saldainiais.  Tada mes žiūrėjome, kaip žmogus valdė ekskavatorių ir kasė klintis bei kaip valdė vaikštantį ekskavatorių. Man buvo truputį baisu važiuoti pagal kanjonų kraštą.

Mano mama buvo suorganizavusi ekskursiją po cemento gamyklą. Ten mums davė šalmus ir liemenes, išklausėme saugaus elgesio instruktažą.   Mus po cemento gamyklą vedžiojo Ugniaus mama. Ji papasakojo ir parodė visą cemento gamybos kelią .   Matėme  kur trupina akmenis, atvežtus iš karjero, susmulkintos klintys keliauja ilgą kelią, kol virsta cementu.  Ten visur buvo labai triukšminga. Vėliau mus nuvedė  į laboratoriją, parodė kaip tiriama klinčių, cemento sudėtis. Emilio tėtis mus nusivedė į fasavimo skyrių.

Aš karjeruose ir cemento gamykloje buvau pirmą kartą. Man buvo labai įdomu ir labai patiko ekskursija. Ačiū tėveliams už galimybę pamatyti, kur jie dirba.

Rūstė Kundrotaitė

D. Bražionienė