Besimokanti bendruomenė: mokymosi su kolegomis metodai

• Paskelbta: 2022-01-07
  • Kategorija: Aktualijos

Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazija nuo rugsėjo mėnesio dalyvauja „Renkuosi mokyti!“ programoje, buriančioje švietimo bendruomenę ir siekiančioje į Lietuvos švietimą atnešti pozityvius pokyčius.

Sausio 6 dieną „Renkuosi mokyti!“ programos mokytojos  R.Zaveckienė, A.Akonaitė-Jašmontienė, R.Rudienė, R.Kleinienė ir J.Pociūtė dalyvavo lektorės Kotrynos Gotberg mokymuose „Besimokanti bendruomenė: mokymosi su kolegomis metodai“.  Diskutavo, kodėl svarbu bendradarbiauti ir mokytis kartu, kaip kuriamas veiksmingas bendradarbiavimas profesiniam tobulėjimui.  Praktiniuose užsiėmimuose keitėsi patirtimi su kitų Lietuvos mokyklų mokytojais, įsivertino turimus, pritaikė naujus bendradarbiavimo gebėjimus, reflektavo apie kolegų bendradarbiavimo svarbą įtraukiajam mokymui(si).

Anot Stanfordo mokslininkų Carr ir Walton „Jausmas (net ne faktas!), kad esi komandos dalis didina motyvaciją, įsitraukimą, ir pasitenkinimą esant sunkioms užduotims“.