Lipam aukštyn!

• Paskelbta: 2022-09-15
  • Kategorija: Aktualijos

Akmenės rajono savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamas visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektas fizinio aktyvumo skatinimui Naujosios Akmenės ,,Saulėtekio“ progimnazijoje sudarė sąlygas vaikams LIPTI. O vaikams tai daryti patinka – tiesiog laipioti. Laipiojimas lavina ypač daug skirtingų fizinių savybių: jėgą, ištvermę, koordinaciją, lankstumą, vikrumą. Be to, tai yra itin intelektualus sportas. Vaikai išmoksta suvokti formas ir erdvę ir save toje erdvėje, atsiminti kybių seką, įgunda jais pasinaudoti efektyviausiu būdu. Reikia išspręsti loginę užduotį ir įveikti trasą pirmu bandymu. Laipiojimo procesas padeda vystyti atmintį, gebėjimą priimti sprendimus pasikeitus situacijai. Laipiotojas turi per trumpą laiką sugalvoti, ką daryti toliau tam, kad įveiktų maršrutą. Taigi alpinizmo sienelės pradžia, įrengta pasinaudojus programos suteikta galimybe – tai priemonė visapusiškam "saulėtekiuko" ugdymui.

Vilma Pliuskienė, Ineta Žilinskienė