Bendradarbiaujame

• Paskelbta: 2022-06-13
  • Kategorija: Aktualijos

Nuo sekmadienio Vilniaus Valdorfo mokyklos ir Vilniaus Valdorfo Atvirosios mokyklos šeštokai svečiuojasi „Saulėtekio“ progimnazijoje. Kartu su „saulėtekiukų“ komanda vilniečiai tyrinėjo žemės geologiją, o paslaptis atskleisti padėjo geologas Virgilijus Pajarskas. Įspūdžiais dalijasi jaunieji tyrinėtojai:

"Šaltiškių molio karjere mus pasitiko Mosėdžio geologas Virgilijus Pajarskas. Jis papasakojo apie Žemės formavimosi procesą bei praeitį, Šaltiškių molio karjero paviršinio sluoksnio raudonos spalvos prigimtį. Mes, mokiniai, prisiminėme ir įvardijome geologines žemės formavimosi eras. Susipažindinęs su geologijos paslaptimis, Virgilijus Pajarskas pakvietė keliauti į slėnį, kuris susiformavęs tarp kalvų, supiltų ekskavatoriais kasant molio karjerą. Keliaudami kalvomis ieškojome akmenų, kuriuose pasislėpę amonitai bei kitos Juros periodo fosilijos. Kiekvienas radome grunto gabalėlį, palietėme šimtus milijonų metų skaičiuojančias anuometinių gyvūnų fosilijas. Įdomu pažvelgti į pažįstamas apylinkes kitu, tyrinėtojo, žvilgsniu, dar įdomiau tai padėti pamatyti svečiams iš kitos mokyklos."

Tiek mokiniams, tiek mokytojams svarbu ir smagu mokytis vieniems iš kitų!