,,Saulėtekiukai”  šoka

• Paskelbta: 2023-09-27
  • Kategorija: Renginiai

Pradinių klasių mokytojos mokykloje mokinius ne tik moko rašyti, skaityti, skaičiuoti, bet ir organizuoja bei vykdo  etnokultūros integraciją į ugdymo procesą.

Šiltą rugsėjo 22-osios popietę didžiulis  ,,Saulėtekio” progimnazijos pradinukų  ir mokytojų būrys susirinko į  mokyklos stadioną. Čia vyko smagi, nuotaikinga etnokultūrinė akcija ,,Visa Lietuva šoka”. Jos tikslas – puoselėti tradicinius šokius, telkti ir vienyti mokyklos bendruomenę, stiprinti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą.

Veiklos organizatorės, šokių vadovė Sigita Gadžij ir teatro mokytoja Rasa Čiutienė,  nuotaikingai pradėjo šventę ir  pakvietė  į sceną dainų atlikėją Kęstutį Krencių su anūku. Nutilus paskutiniems dainos akordams, pradinukai negailėjo aplodismentų šiems atlikėjams. Prieš kelias dienas mokiniai buvo  jau pasimokę  nesudėtingų, bet labai smagių šokių ir lietuvių  liaudies dainų, tad šventės metu mažieji mokinukai  smagiai šoko šokius ,,Oira”, ,,Kalvukas meistrukas”, ,,Ciceliukė’, ,,Dūda”, garsiai skambėjo    liaudies dainos.

Etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“ suteikė  visiems mums: mokiniams, mokytojams, tėveliams, kurie stebėjo šventę, daug smagių emocijų, judėjimo džiaugsmo, kartu ir progą pabendrauti, pažinti tautos kultūrą, tradicijas.

Nuotraukos čia.

Ineta Žilinskienė