Įdomi patirtis baltų kultūros pažinimo centre „Baltų kelias“

• Paskelbta: 2023-11-23
  • Kategorija: Renginiai

Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijos 3a klasės mokiniai lankėsi Šiauliuose, baltų kultūros pažinimo centre „Baltų kelias“. Trečiokai pirmiausia išbandė keturis interaktyvius žaidimus. Įdomu buvo save pamatyti žaidime „Baltų „profesija“ – kaip atrodytų, jei būtų verpėja, audėja, kariu. Mokiniams patiko ir edukacinis žaidimas „Pažink baltiškus daiktus“. Net keletą kartų vaikai vis grįžo į erdvę, kuri dar geriau leidžia pažinti senovės baltų kultūrą ir gyvenimą – į instaliaciją „Baltų gyvenimas“. Buvo proga pasidaryti kitokią asmenukę: žaidime „Nukeliauk į Baltų kasdienybę“ trečiokai, pasirinkę norimą aplinką, galėjo į ją persikelti ir atvaizdą išsaugoti kaip nuotrauką.

Centre mokiniai dalyvavo ir edukacijoje „Susikurk savo baltišką simbolį“, kurios metu ne tik susipažino su baltiškais simboliais, bet ir susikūrė savo pasinaudodami nauja technologine priemone – 3D rašikliu. Kiekvienas mokinys pasirinko patinkamas spalvas, norimus raštus ar linijas ir įsitraukė į kūrybinę, meninę veiklą.

Daug smagių emocijų, žinių ir patirties trečiokai parsivežė apsilankę edukacijoje, siejančioje praeitį su dabartimi.

Pradinio ugdymo mokytoja

Jovita Butnorienė