Būsimieji Akmenės rajono gidai

• Paskelbta: 2023-10-04
  • Kategorija: Ugdymas karjerai

Kamanų rezervatas reprezentuoja Šiaurės Lietuvos lygumų didžiausią pelkinį kompleksą su jį supančiais mišriais miškais. Šis rezervatas yra mūsų rajone! Ir kaip jo neaplankyti?!

Spalio 4 dienos popietę 3c klasės mokiniai aplankė šį unikalų lankytiną objektą.

Lankytojų centre mokiniai virtualiai pakeliavo žiūrint G. Aleknos sukurtą filmą „Kamanų rezervatas“. Susipažino su rezervate saugomomis gamtos vertybėmis – ragais, kiminais, durpėmis, įvairiomis augalų ir gyvūnų rūšimis.

Labai norėjosi ir gyvai pamatyti pelkių pasaulį. Kol pasiekėme pelkę, ne vieną kartą vaikų akys degė nuostaba ir girdėjosi šnabždesiai: „Kiek daug grybų“, „Kas tas uogas išbarstė ant žemės?“ Pasirodo, spanguolės auga ne ant krūmo J. Su žiūronais stebėjo ežere plaukiojančias gulbes nebyles. Kaip smagu buvo vaikams pajausti po kojomis liūliuojančią pelkę, susipažinti su įvairiais pelkių dariniais - pelkių akimis, duburiais, liūnais, nuostabiais augalais ir paslaptingais gyvūnais. Kaip smagu buvo sužinoti, kad pelkė auga taip pat, kaip vaikai. O kur dar aukštasis apžvalgos bokštas! Vieni į jį kopė smalsumo vedini, kiti pamatyti grožį ir didingumą, o treti – nugalėti baimę.

Vaikų įspūdžių perteikti neįmanoma. Reikia pamatyti jų akis. Pabūti šalia!

Lijana Burgienė