Važiuokite į mokyklą saugiai!

 • Paskelbė : Rūta Zaveckienė
 • Paskelbta: 2023-09-11
 • Kategorija: Svarbu!

Tėveliai priminkite saugaus eismo taisykles vaikams! Jei šių taisyklių nežino, dviračio ir elektrinio paspirtuko vairuoti negali!!!

PAGRINDINIAI REIKALAVIMAI:

 1. Elektrinis paspirtukas, kaip ir dviratis, turi būti techniškai tvarkingas (šviesti žibintai, veikti stabdžiai, turėti garsinį signalą).
 1. Važiuoti važiuojamąja kelio dalimi elektriniu paspirtuku (greitis iki 25 km/val., galia ne didesnė kaip 1 kW), dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 14 metų asmenims, o turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą, – ne jaunesniems kaip 12 metų asmenims. Prižiūrint suaugusiajam, važiuoti važiuojamąja dalimi dviračiu leidžiama ne jaunesniems kaip 8 metų vaikams.
 1. Važiuojant elektriniu paspirtuku (dviračiu) nepilnamečiams (iki 18 metų) yra PRIVALOMAS saugos šalmas. Tėveliai, pasirūpinti, kad būtų laikomasi šio reikalavimo, yra Jūsų atsakomybė.
 1. Važiuodamas važiuojamąja kelio dalimi, vairuotojas (dviratininkas, paspirtukininkas) privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais arba paspirtuko (dviračio) priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o gale – raudonos šviesos žibintas.
 1. El. paspirtuku draudžiama vežti keleivius! Net jei įrengiama rankena, pavyzdžiui, vaikui laikytis, jų vežimas paspirtukais yra nelegalus.
 1. Važiuodamas kelkraščiu, pėsčiųjų ir dviračių taku, šaligatviu, elektrinio paspirtuko vairuotojas privalo duoti kelią pėstiesiems, neturi jiems trukdyti, kelti pavojaus.
 1. Važiuojant pro pėsčiąjį privaloma važiuoti greičiu, kuris yra artimas pėsčiojo judėjimo greičiui, paliekant saugų atstumą iš šono.
 1. Keliaujant per pėsčiųjų perėją, reikia vestis paspirtuką, kaip ir dviratį. Jei kelias kertamas specialiu žymėjimu išskirtu dviračių taku, paspirtukų vairuotojai privalo įsitikinti, kad jiems duodamas kelias, ir kirsti gatvę jie gali važiuodami.
 1. Jei paspirtuko vairuotojui reikia kirsti važiuojamąją dalį ten, kur eismas nereguliuojamas, tą daryti galima tik praleidus visas ja važiuojančias transporto priemones.
 1. Kai elektrinio paspirtuko vairuotojas kerta išvažiavimus iš šalia kiemo esančių teritorijų, gyvenamosios zonos, kiemų ar stovėjimo aikštelių, jam nereikia nulipti nuo savo transporto priemonės ar jos vestis. Tais atvejais eismo dalyviai, važiuojantys į šias teritorijas ar iš jų, privalo praleisti dviratininką ar elektrinio paspirtuko vairuotoją, mat šiam kelyje – pirmenybė.
 1. Elektrinių paspirtukų vairuotojams kelyje taikoma pirmumo teisė ir tuomet, kai šie kerta važiuojamąją dalį, į kurią kiti vairuotojai suka.
Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
 • Elektroninis dienynas
 • Nuotolinis mokymasis
 • Tėvams
 • Mokiniams
Naujienų archyvas