Progimnazijos uniforma

• Paskelbta: 2022-08-25
  • Kategorija: Svarbu!

Mokyklinės uniformos privalumai:

1. Ugdo vertybes: pagarbą mokyklai, jos simbolikai, švietimui.
  2. Panaikina socialinę padėtį. Taip padeda išvengti patyčių.
  3. Motyvuoja atsakingai elgtis ne tik bendruomenėje, kuriai priklauso, bet ir už jos ribų.
  4. Taupo laiką ir pinigus. Nereikia sukti galvos dėl naujų derinių.
  5. Moko tinkamos saviraiškos. Būtina suvokti, kaip ir kur rengtis bei atrodyti.

Mokinio uniforma — pagarbos mokyklai ir jos tradicijoms išraiška, vidinės kultūros, estetinio skonio ugdymo dalis.

Mokyklinės uniformos dėvėjimo tvarkos aprašas:

• Mokyklinės uniformos privalomos visiems progimnazijos mokiniams.
  • Mokiniai progimnazijoje privalo dėvėti tvarkingą, progimnazijos patvirtintą uniformą: tamsiai mėlynos spalvos megztuką/džemperį (navy) ir mokyklos emblemą. Polo marškinėlių spalvą pasirenka bendru susitarimu klasės bandruomenė. Rekomenduojame žydrą spalvą.
  • Uniforma dėvima per visus mokslo metus.
  • Klasės auklėtojas ir dalykų mokytojai kontroliuoja, ar mokiniai mokykloje dėvi mokyklinę uniformą.
  • Penktadieniais uniformos neprivalomos.
  • Be uniformos mokinys į mokyklą gali atvykti penktadieniais, akcijų, išvykų, ekskursijų ar kitu su mokytojais suderintu metu.
  • Sportinė apranga ir avalynė dėvima per fizinio ugdymo pamokas; technologijų pamokų metu, esant būtinybei, vilkimas darbo chalatas arba ryšima prijuostė.
  • Rekomenduojame uniformos vidinę pusę paženklinti savininko vardu.

Mokinių skatinimas:

• Mokinį, kasdien tvarkingai dėvintį mokyklinę uniformą, klasės vadovas skatina pagyrimu; padėkoja tėvams.
  • Klasei tvarkingai ir nuolat dėvint mokyklinę uniformą skiriama administracijos padėka, įvairūs prizai.
  • Esant galimybėms, organizuojama bendra klasės išvyka.

Pageidaujantys gali siūtis (ar įsigyti) uniformas individualiai. Megztinius galima įsigyti UAB „SAVITAS STILIUS“