Žiema, žiema, bėk iš kiemo

• Paskelbta: 2023-02-23
  • Kategorija: Aktualijos

„Saulėtekio" progimnazijos pradinukai pradėjo šurmuliuoti nuo pat vasario 21-osios ryto. Juk Užgavėnės! Kiekvieną, įžengusį į mokyklėlę, sutiko prie paradinių durų lūkuriuojanti Morė. Visą dieną pradinukų klasėse vyko integruotos lietuvių kalbos, matematikos, pasaulio pažinimo, muzikos, dailės ir technologijų, teatro pamokų veiklos. Tema „Žiema, žiema, bėk iš kiemo!“. Puoselėdami tradicijas, norėdami pagilinti žinias apie kalendorinę lietuvių šventę ,,Užgavėnes", vaikai rašė, skaitė, skaičiavo, piešė, šoko, dainavo, kūrė kaukes, atliko užduotis panaudodami informacines technologijas.... Po pamokų į mokyklėlės kiemą prigužėjo persirengėlių: velniukų, raganaičių, plėšikų... Vaikai stebėjo Lašininio ir Kanapinio kovą, suvokė jos reikšmę. Mokėsi puoselėti ir saugoti lietuvių tautosaką. Išmoko skanduočių, žaidė „Užgavėnių“ žaidimus, ratelius. O kai mokinukai sugužėjo atgal į mokyklą, tai visur pasklido gardus blynų kvapas. Ir mokiniai ir mokytojos džiaugėsi bendryste ir gražiu bendravimu.

Pradinių klasių mokytojos