Vyšyvankos diena su "Šarkučiu"

• Paskelbta: 2022-05-20

Puikiai paminėta Vyšyvankos diena

Gegužės 18d. „Saulėtekio“ progimnazijoje rinkosi ne tik mūsų mokiniai, bet ir iš Ukrainos atvykę svečiai. Mokyklos aktų salėje vyko popietė ,,Aš ir tu“. Dalyvavo mokytojos Dainos Jarušaitienės vadovaujamas etninės kultūros  kolektyvas ,,Šarkutis“, kuris subūrė ir ukrainiečių mokinukus, ir jų tėvelius.

Popietės metu mažieji dainorėliai, šokėjėliai puikiai atliko įvairias lietuvių liaudies dainas, šoko įvairius  šokius pakviesdami tai daryti ir svečius. Atmosfera buvo labai šilta, visi noriai dainavo, šoko. Mokytoja Jurgita Zarembienė paruošė geografinių užduočių: iš spalvotų sumaišytų lapų reikėjo sudėti Ukrainos, Lietuvos vėliavas ir Europos žemėlapius. Užduotis atlikinėjo visi: ir mokiniai, ir jų tėveliai, padėjo ir mokytojai. Kiekvienas norėjo prisidėti prie bendro darbo ir pasidžiaugti rezultatu.

Popietės atmosfera buvo labai jauki, svečiai dėkojo už šventę, už jų vaikų mokymą, už meilę, kurią jie jaučia. ,,Mes norim ir prašom, kad kai mes laimėsim karą, jūs būtumėt mūsų pirmieji svečiai, kuriuos sutiksim namie! Ir sutiksim taip, kaip jūs sutikot mus čia“. Tai buvo pats geriausias mūsų visų darbo įvertinimas!

G.Sudarienė, J.Zarembienė, D.Jarušaitienė