Pranešimai

„Pūsk, vėjuži!“

               Dar vasarai ne pasibaigus „Saulėtekio“ progimnazijoje jau šurmuliavo folkloro kolektyvo „Šarkutis“ vaikai. Buvo ruošiamasi išvykai į Juodkrantę.

               Į ją kolektyvą pakvietė Virginija Burbienė (Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centro direktoriaus pavaduotoja), kuri, jos žodžiais tariant, „Šarkutį“ įsimylėjo Dainų šventės metu (2018 m.), stebėdama kolektyvo pasirodymus.

               Tad rugpjūčio 23 d. „Šarkutis“ iškeliavo į Juodkrantę, kur rugpjūčio 23-25 dienomis, Juodkrantės Liudviko Rėzos kultūros centras palydėjo vasarą kviesdamas į XII-ąją folkloro šventę „Pūsk, vėjuži!“. Šventė pristatė turtingą pamario krašto etninės kultūros paveldą, kvietė į spektaklį, paskaitas, kūrybines dirbtuves, subūrė Lietuvos ir užsienio folkloro ansamblius, menininkus, amatininkus.

                Šiemet folkloro šventė buvo skirta pagerbti lietuvių folkloristikos pradininko, dainuojamosios tautosakos rinkėjo Martyno Liudviko Rėzos 243-ųjų gimimo metinių sukaktį ir Simono Stanevičiaus 220-ąsias gimimo metines. Savo moksline veikla ir kūryba jie abu buvo glaudžiai susiję, gynė lietuvių kalbos teises, žadino tautinę savimonę, rodė kelius, kuriais eidama tauta gali išsaugoti savo gyvybingumą.

               Rugpjūčio 23 d., penktadienį, nuo 14 val., minint Baltijos kelio 30-metį, marių krantinėje buvo pakeltas į dangų  laisvės aitvaras. Vakarą tęsė nuotaikingas Mažeikių kultūros centro J.Vaičkaus Skrajojamo teatro spektaklis pagal Žemaitės ir G.Petkevičaitės-Bitės kūrybą „Vaizdeliai iš Tupių gyvenimo“ žemaičių tarme.

                Rugpjūčio 24-ąją, šeštadienį, Kuršių marių pakrantėje suskambėjo „Dainų tiltas“, kurio metu folkloro ansambliai dainavo savo kraštams būdingas dainas. Vėliau ansambliai pasirodė koncerte „Ko neužpustė laiko vėjai“, jį unikalia lietuvininkų tarme vedė Vaida Galinskienė.

                Šventės dalyviai plaukiojo mediniu plokščiadugniu laivu – reizine bei egzotišku vikingų tipo laivu „Biesos“.

               Vakaro kulminacija – grupės „Vilko pupos“ nuotaikingas koncertas ir linksma vakaronė.

                Šią dieną vaikai skanavo žirnienės bei tradicinės žuvienės. Vyko tautodailės ir kulinarinio paveldo mugė, kurioje kiekvienas ieškojo lauktuvių savo artimiesiems.

                Rugpjūčio 25 d., sekmadienį, kolektyvas dar vyko į Nidą. Kelionės metu susipažino su kormoranais, pamatė kaip jie gyvena ir kokį poveikį daro gamtai, aplankė Parnidžio kopos saulės laikrodį.

               Ši linksma, pilna įspūdžių išvyka truko net tris dienas. Vaikai gyveno Juodkrantės kultūros centre. Oras buvo puikus, tad buvo galima pasipliuškenti jūroje, gėrėtis gamta iki išnaktų.

               Kelionė buvo puiki, nes kartu su kolektyvu vyko mokytojos V.Šnarienė ir I.Suchodimcovienė. Kolektyvas vyko dviem mokyklos autobusais, nes vaikai ir daiktai (koncertiniai rūbai, asmeniniai daiktai, čiužiniai, miegmaišiai...) netilpo į vieną autobusą, tai labai daug padėjo mokyklos autobuso vairuotojas V.Mažeika ir direktorės pavaduotojas administraciniam darbui R.Stankus. Visas tris dienas jie nesitraukė nuo vaikų ir lydėjo juos kiekviename žingsnyje.

              Kolektyvas yra dėkingas mokyklos direktorei V.Karalienei už suteiktą transportą.

              Laikas parodė, kad su kolektyvo vaikais ir tokia pagalbininkų komanda, galima keliauti ir be rūpesčių!

 

Folkloro kolektyvo „Šarkutis“ vadovė Daina Jarušaitienė

 

 
Ankstesnės naujienos


Birželio mėnesį 7-8 klasių mokinai ir keletas šeštokų dalyvavo susitikime su savanoriais kariais iš Amerikos ir turėjo galimybę patobulinti kalbėjimo įgūdžius.

2019-2020 mokslo metų pradžios šventė jau arti!

Su gimtadieniu, mano mieste!

Birželio 10–14 dienomis Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje pagal vaikų socializacijos projektą organizuotas turiningas laikas vaikų vasaros stovykloje „Saulutė“.

Džiaugiamės naujais tautiniais rūbais!