Pranešimai

Pažintinė kelionė į Vilnių

                      Gegužės 16 dieną 17-ai mokinių, kurie yra olimpiadų, konkursų prizininkai, buvo skirta dovana  - pažintinė kelionę į Vilnių.

                      Kelionė prasidėjo nuo apsilankymo Planetariume. Mokiniai dalyvavo paskaitoje „Žvaigždėta naktis“. Vilniaus universiteto planetariumas – vienintelis Lietuvoje specializuotas astronomijos ir gamtos mokslų informacijos centras, kurio kupolo formos Žvaigždžių salėje unikalia projekcine aparatūra rodomas įvairiose Žemės vietose stebimas žvaigždėtas dangus ir jame vykstantys reiškiniai. Planetariumas veikia jau 56 metus.

                      Kelionę tęsėme po Arkikatedros požemius. Gidė mus supažindino, kad Vilniaus katedros požemiai – nematoma pastato dalis, kuri pristato šventovės, stovinčios vienoje seniausiai gyvenamų Vilniaus vietų, istoriją, pastato kaitą, čia palaidotus Lietuvos valstybei ir Bažnyčiai nusipelniusius asmenis. Kriptose ir koridoriuose įrengta ekspozicija supažindina su laidojimo tradicijomis, archeologiniais radiniais, atveria Karališkąjį mauzoliejų.

                      Apžiūrėję požemius pasivaikščiojome Vilniaus senamiesčiu. Pasigrožėję siauromis Vilniaus senamiesčio gatvelėmis ir architektūriniais statiniais,  apsilankėme Žaislų muziejuje. Muziejaus ekspozicijos pradžia skirta seniausiems Lietuvos žaislams. Tai pirmoji vieta Lietuvoje, kurioje surinkta ir pristatyta visa iš archeologinių tyrimų žinoma medžiaga apie žaislus ir žaidimų inventorių. Mokiniai turėjo galimybę pamatyti savo tėvų, senelių žaislus, su jais pažaisti, patyrinėti. Aktyvus muziejaus tyrinėjimas yra vienas iš veiksmingiausių būdų perteikti pristatomą temą. Tuomet daug paprasčiau suvokti, kas per šimtmečius pasikeitė, o ką mes vis dar randame žaislų parduotuvių lentynose.

                      Kupini įspūdžių visi laimingi grįžome namo!

Ekskursijos vadovė Audronė Vitkutė
Ankstesnės naujienos


   Džiaugiamės ilgamečiu bendradarbiavimu su Naujosios Akmenės muzikos mokykla!

2019 m. gegužės 28 dieną 17 val. kviečiame į Modesto Ulberkio koncertą rečitalį!

Mokyklinių uniformų užsakymas vyks birželio 10 d. ir 19 d. nuo 9 val. ryto iki 12 val.  Kviečiame dovanoti ar parduoti mokinių išaugtas, tvarkingas mokyklines uniformas!

 

  Jau daug metų ,, Saulėtekio'' progimnazijos ketvirtokai pakviečia savo senelius pabūti drauge, parodyti save mokyklinėje aplinkoje. 

Birželio 10 d. 9 val. būsimus pirmokus kviečiame  susitikti su mokytojomis!