Pranešimai

VANDENS DIENA

     Kasmet kovo 22 d. švenčiama Pasaulinė vandens diena.  Vanduo yra būtinas gyvybei. Žmogus be maisto išgyvena savaites ar net mėnesius, tačiau be vandens gali mirti per keletą dienų. Netgi teigiama, kad gyvybė Žemėje kilo iš vandenyno.

     Suprasdamas vandens svarbą,  „Saulėtekio“ progimnazijos Savanorių klubas nutarė organizuoti šią dieną savo mokykloje. Savanorių idėją palaikė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Gitana Ribinskienė ir bibliotekos vyriausioji specialistė Laima Barzelienė.

     Dvi dienas prieš renginį savanoriai pakabino skelbimus - kvietimus dalyvauti Vandens dienos renginiuose ir atsinešti gertuves. Išvakarėse informacija pateikta bėgančioje eilutėje pirmajame foje.  Vandens dienos rytą savanoriai visus mokyklos darbuotojus ir mokinius  pasitiko prie įėjimo sveikindami ir įteikdami lašelio formos emblemą. Visuomenės slaugytoja G. Ribinskienė paruošė stendą apie vandens svarbą žmogaus gyvenime. Bibliotekoje  L. Barzelienė parengė stendinę parodėlę, kurioje mokiniai galėjo rasti informacijos apie vandens taršą, gamtosaugą, susipažinti su vaikų požiūriu į vandens taupymą, pasidžiaugti piešiniais ir paveikslėliais. Valgykloje pakabinome plakatą, kuris ragino gerti daugiau vandens.

      Mokiniai turėjo progą dalyvauti vandens gertuvių konkurse, kurį organizavome ketvirtos  pertraukos metu. Vaikai parodė savo kūrybiškumą išradingai dekoruodami gertuves. Buvo paskelbta net 10 nominacijų. Diplomais ir rašikliais už atneštas tris  gertuves buvo apdovanotas 5a klasės mokys Žygimantas Joniškis.

      Po apdovanojimų vyko viktorina „Vandens galia“,  kurios metu mokiniai pademonstravo, ką žino apie vandenį, o aktyviausi dalyviai buvo apdovanoti atšvaitais. Visus šventės prizus įsteigė Akmenės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras.

     Tikimės, kad ši vandens šventė dar kartą visus paragino dažniau plauti rankas, gerti vandenį ir paskatino būti sveikais.

                              Naujosios Akmenės “Saulėtekio” progimnazijos Savanorių klubo vadovė

                                                                                      Roma Kleinienė

 
Ankstesnės naujienos


Kovo 22 dieną mūsų mokykloje vyko mokinių ir mokytojų protmūšis „Gamtos labirintai“, skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti.

Šiemet, minint „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetį, „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą keisti, išplėsti ir pakviesti savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą.

Projekto „Aukštos kokybės kompleksinės paslaugos – tai kelias į pozityvią šeimos raidą ir saugumą“ balandžio mėnesio veiklos.

  Kovo 18 d. Naujosios Akmenės „Saulėtekio“ progimnazijoje anglų kalbos bendrojo kurso penktų klasių mokiniams vyko atvira integruota tikybos ir anglų kalbos pamoka „Šv. Patriko diena“.

Skaitytojo dienos tikslas – pagerbti aktyviausius skaitytojus, paskatinti, apdovanoti juos, tuo pačiu skatinti ir kitus mokinius skaityti knygutes, semtis žinių, išminties iš knygų.