Pranešimai

Etikos dienos Saulėtekio progimnazijoje 2019

                      Kaip ir kasmet šiais mokslo metais ,, Saulėtekio“ progimnazijoje  vyko etikos dienos. 2019 m. kovo 18-19 dienomis 5-8 klasių moksleiviai dalyvavo etikos dienų renginiuose, kuriems jie rengėsi iš anksto. Penktokai piešė piešinius ,,KAS NUTIKTŲ, JEI NIEKAS NESILAIKYTŲ TAISYKLIŲ“. Salėje įvyko linksmas penktokų renginys, skirtas sąmoningumo didinimui prieš patyčias  ,,Bendraukim, pažinkim, draugaukim. “ Būdami skirtingose grupėse mokiniai susipažino, atliko daug įvairių užduočių ir padarė išvadas, kad pykčiui ir patyčioms  nelieka vietos ten, kur įsiviešpatauja draugystė.

                      Šeštokai, aptarę, kas yra vertybės, parengė  projektus ,,MANO VERTYBIŲ SKYDAS“, kuriuose parašė savo gyvenimo šūkį, kuriuo vadovaujasi siekdami tikslo, bei pavaizdavo savo pagrindines vertybes. Salėje abiejų klasių mokiniai, dirbdami mišriose grupėse, aiškinosi ,, Auksinės taisyklės“ kelią, sužinojo, kas yra kraujo keršto ir taliono taisyklės, koks jų tikslas ir kodėl visi turėtume vadovautis „aukso taisykle“. 

                      Septintokai turėjo galimybę sužinoti, kodėl labai svarbu prieš pasirenkant gerai apmąstyti.  Jie nagrinėjo žalingų įpročių poveikį žmogaus organizmui: dirbo grupėse su pagalbine medžiaga, žiūrėjo filmuką, atsakinėjo į klausimus ir papasakojo kitiems, ką sužinojo savo grupėse, padarė išvadas, o namų darbas - sukurti pagal savo vardo pirmąsias raides  šūkius prieš žalingus įpročius. 

                      Aštuntokai  diskutavo tema ,,Klasė – tai šeima“, aiškinosi, kada mokymasis teikia džiaugsmą, kaip turėtų bendrauti klasės draugai tarpusavyje, kad kiekvienas jaustųsi saugiai, kuo jų klasė skiriasi nuo kitų, kokių taisyklių reikėtų laikytis, kokios klasės tradicijos suartintų visus.

                                      Dalia Knabikienė etikos mokytoja metodininkė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Ankstesnės naujienos


2019 m. balandžio  12 d. organizuojama TĖVŲ DIENA ,,SAULĖTEKIO“ PROGIMNAZIJOJE

Kovo 26 dieną  Lietuvos probacijos tarnybos Šiaulių regiono skyriaus specialistas Marius Šimkus ir prokuroras Sigitas Bružas 8-ų klasių mokiniams vedė paskaitą.

Suprasdamas vandens svarbą,  „Saulėtekio“ progimnazijos Savanorių klubas nutarė organizuoti šią dieną savo mokykloje.

Kovo 22 dieną mūsų mokykloje vyko mokinių ir mokytojų protmūšis „Gamtos labirintai“, skirtas Pasaulinei Žemės dienai paminėti.

Šiemet, minint „Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dešimtmetį, „Vaikų linija“ nusprendė šią iniciatyvą keisti, išplėsti ir pakviesti savo veiklomis ir idėjomis jungtis prie sąmoningumo didinimo mėnesio BE PATYČIŲ visus, norinčius stabdyti patyčias ir kitokį skaudinimą.