Pranešimai

Netradicinė diena Raudėnuose – Jurginės

Balandžio 23 d. mūsų mokyklos folkloro kolektyvas „Šarkutis“ išsiruošė į Jurginių šventę, Šiaulių rajone. Į Raudėnus mus pasikvietė mokyklos etnokultūros mokytoja Jovita Lubienė. Mokykla buvo pilna svečių – mokinių iš Šiaulių rajono ir mes, iš Naujosios Akmenės.

Ryte, atvažiavę į mokyklą, kolektyvo vaikai turėjo kiekvienas marginti po jurgutį ir keliavo į netradicines pamokas. Pirmoji pamoka – istorija. Mes daug sužinojome, pamatėme, nes per šią pamoką Raudėnuose aplankėme visas įžymesnes vietas. Po to buvo kūno kultūros pamoka. Žaidėme lietuvių liaudies žaidimus. Vėliau dar galėjome pašokti, kiti karpė.

Per pertrauką turėjo prisistatyti visi mokyklos svečiai. Mes prisistatėme sutartine „Lipo kate obelin“.

Po pamokų visi vaikai iškeliavo į J. Ir V.Lubių sodybą. Joje Jovita Lubienė pasakojo apie Jurginių papročius ir tradicijas: sužinojome apie margučius – jurgučius, kodėl gyvuliai tą dieną išgenami pirmą kartą į laukus, kodėl kepama duonelė su kiaušiniu ir kodėl ji pakasama laukuose, kodėl reikia apkabinti obelį, kodėl reikia vartytis kūlversčiais laukuose ir klausytis ką sako žemė, ir daug kitų tradicijų.

Sodyboje vaikai galėjo linksmintis: vaikščioti kojūkais, suptis sūpynėse, žaisti lietuvių liaudies žaidimus, jodinėti arkliais. Visi turėjome vaišių ir bendrai vaišinomės.

Buvo be galo smagu. Vaikai buvo draugiški. Liūdėjome, kai reikėjo važiuoti namo.

Šioje kelionėje daug sužinojome apie Jurginių papročius ir tradicijas. 

Deimantė Gerikaitė, 4c klasė

Folkloro kolektyvo „Šarkutis“ narė
Ankstesnės naujienos


Balandžio 29 dieną vyks susitikimas su populiariu vaikų ir jaunimo rašytoju Vytautu Račicku.

Mažieji dainorėliai ir šokėjėliai apsilankė "Senelių namuose" su koncertine programėle "Motin motinėle". 

Kovo 28 d. kviečiame į TĖVŲ DIENĄ ,,Saulėtekio‘‘ progimnazijoje.

Veiksmo savaitė be patyčių  „Pasidalinkim gėriu“.

Valentino diena mokykloje!