Aktualijos

„Įžiebkime gerumo žvaigždę širdyse“

 

    Tikybos, menų, kūno kultūros bei technologijų mokytojai suplanavo bendrą projektinę integruotą pamoką, skirtą Kalėdų laukimui ir sutikimui. Pamokos iniciatorius buvo metodinės grupės vadovas Večislavas Rimkevičius. Visi, pasiskirstę pareigomis ir darbais, ruošėsi advento pradžios pamokai apie gerumą, atjautą ir artimo meilę. Parengiamieji darbai prasidėjo daugiau kaip prieš du mėnesius, prakartėlės gaminimas- dar anksčiau. Kiekvienas prisidėjo, kuo galėjo.

 

    Mokytoja Daina Jarušaitienė, su mokytojais aptarusi, ką jie ir vaikai gali paruošti šiai pamokai, suplanavo pamokos eigą. Besiruošiant netikėtai idėjų pateikė lopšelio- darželio ,, Žvaigždutė“ auklėtoja Jūratė Badaukienė- kaip gamintigerumo avinėlius, todėl buvo pakviesta su savo darželinukų grupe dalyvauti organizuojamoje atviroje pamokoje. Iškarpas, iš kurių visi dalyviai vėliau turėjo sukurti šiltus ir mielus gerumo avinėlius, pagamino Daina Jarušaitienė ir jos mokiniai septintokai.

    Mokytojas Večislavas Rimkevičius su aštuntokais nuo pat mokslo metų pradžios kūrė prakartėlę. Ji tapo pamokos kulminacija, šeimos ir mokyklos bendradarbiavimo simboliu.  Betliejaus žvaigždępagaminomokytojas Vytautas Butkus su septintokais.

    Mokytoja Gražina Raudienė su aštuntų ir septintų klasių mokiniais kūrė ažūrinius baltus siūlų burbulus, kurie turėjo pavirsti ,,skraidančiais“ angelais, tačiau dailės mokytoja Inga Suchodimcovienė persigalvojo ir šie lengvi balti burbulai papuošė mokyklos fojė ir mokytojų kambarį, o scena buvo išpuošta moksleivių iškarpytomis snaigėmis.

    Muzikos mokytoja Ilona Naglienė su septintų ir aštuntų klasių mergaitėmis padainavo advento ir kalėdinių dainų.

    Kūno kultūros mokytoja Lina Štutienė su aštuntokėmis paruošė prakartėlės atidarymo ir Betliejaus žvaigždės uždegimo ritualinį šokį.

    Tikybos mokytojas Andrius Buivydas su 6c klasės mokine Gabriele Buivydaite  pamoką vedė, papasakojo ir parodė vaizdinę medžiagą apie prakartėlės atsiradimo istoriją bei Advento prasmę.

    Projektinės pamokos vyko gruodžio 1 dieną tokia tvarka: antra pamoka buvo skirta 1-3 klasių mokiniams, trečia – 4-6 klasių mokiniams, 4 pamoka – septintokams ir aštuntokams. Visi turėjo atsinešti po du medinius skalbinių segtukus (avinėlio kojytėms).Prasidėjus pamokai, stebėdami vaizdinę medžiagą, kaip darželinukai gamina gerumo avinėlius, visi dalyviai gamino savuosius, kuriuos padėjo ant scenos, prie prakartėlės.

    Mokytojas A.Buivydas su savo dukra Gabriele pradėjo pamoką pasakodami apie advento prasmę ir prakartėlės atsiradimo istoriją. Mergaitėms atidengus prakartėlę, Naujosios Akmenės bažnyčios kunigas ją pašventino.  Skambant advento ir kalėdinėms  giesmėms, Betliejaus žvaigždė keliavo per šokančių merginų rankas simboliškai nešdama šviesą ir šilumą į visų dalyvių širdis. Renginio dalyviai pasigamintus gerumo avinėlius išsinešė į savo šeimas.

Technologijų mokytoja Gražina Raudienė

Ankstesnės naujienos


Sveikiname nugalėtojus!

Lapkričio mėnesį vyko įvairūs renginiai, kuriuose dalyvavo 7-8 klasių mokiniai.

Lapkričio 18 d. asistentai dalyvavo konferencijoje „Saugi mokykla – bendravimo ir bendradarbiavimo garantas“.

Nuo 2015 m. rugsėjo 1 dienos mūsų mokykla dalyvauja „Olweus“ patyčių prevencijos programoje.

2015-10-08  „Saulėtekio“ progimnazijos sporto salėje vyko renginys „Sportas vienija – laimi visi“, skirtas vietos savivaldos dienai paminėti.