POPIEŽIAI

Gegužės 6 dieną 5 klasėse vyko atvira integruota matematikos ir tikybos pamoka ,,Popiežiai“. Tikybos mokytoja Monika Bertašiūtė mokiniams pateikė daug informacijos apie Romos popiežius, pradedant pirmuoju – Šv. Petru – ir užbaigiant dabartiniu – 266-uoju – Pranciškumi. Papasakojo apie Popiežių vardus ir jų atsiradimo istorijas, apie Konklavas – susirinkimus, kurių metu renkamas naujas Popiežius. Spręsdami matematikos mokytojos Romos Rudienės paruoštus uždavinius, moksleiviai aiškinosi Popiežių valdymo metus, apskaičiavo, kada ir kokie Popiežiai lankėsi Lietuvoje, kur ir kada buvo aukojamos Mišios, skaičiavo raidinių reiškinių reikšmes, rinko duomenis ir juos pateikė dažnių lentelėje bei braižė stulpelines diagramas.

Nors matematika ir tikyba atrodo kaip visai nieko bendra neturintys mokslai, tačiau ši pamoka įrodė – yra priešingai. Mokiniai sakė, kad buvo įdomu ir tokių veiklų norėtų daugiau.

Roma Rudienė