Diena su Rudenėliu

• Paskelbta: 2022-10-26
  • Kategorija: Renginiai

Gražią saulėtą spalio 10-osios dieną visi pradinių klasių mokiniai sveikino Rudenėlį.

Kiekviena klasė visą savaitę rinko gamtinę medžiagą, nešė keistai suaugusias morkytes, bulves, didžiulius moliūgus ir mažiukus dekoratyvinius moliūgėlius. Klasėse  vaikai skaičiavo ir svėrė savo atsineštas gamtos gėrybes.

Šventės dieną, skambant linksmai muzikai, kiekviena klasė lauke iš gamtinės medžiagos sukomponavo mandalas  ,,Rudenėlio veidas“. Apsilankę ,,daržovių laboratorijoje“, stebėjo, kokios sėklos slepiasi įvairiose daržovėse, pamatė, kaip atrodo skersiniai, išilginiai daržovių ir vaisių pjūviai.

,,Mįslių mišrainės“ stotelėje vaikai, perskaitę mįslę, turėjo atrasti  atsakymą, pasislėpusį tarp daržovių. Nemažu iššūkiu tapo užduotis ,,Suskaičiuok medžius ir krūmus, augančius mokyklos teritorijoje“. Pasirodo, buvo ne taip lengva juos pažinti, surasti ir teisingai suskaičiuoti.

Po to visi keliavo į keistų daržovių parodėlę, pasidžiaugė vaikų atneštais darbeliais, padarytais iš daržovių, vaisių ir kitos gamtinės medžiagos. Visa surinkta gamtinė medžiaga, likusi nuo mandalų, nukeliavo į basų kojų taką, kurį su nekantrumu išbandė patys drąsiausi mokinukai.

Grįžę į klases aptarė Rudenėlio veiklas, įtvirtino žinias apie rudens požymius, apie gamtinių atliekų kompostavimą, atliko refleksiją  Kahoot  programėlėje.